Zlato starší mini (r.99)

MČR U13 – STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ (r. 1999 a mladší) – zlatá medaile

11.5.2012 – 13.5.2012 Prostějov, hala Sportcentrum-DDM

Fotografie z tohoto turnaje najdete ZDE.

Od pátku 11.5.2012 do neděle 13.5.2012 proběhlo v hale Sportcentra DDM v Prostějově MČR kategorie U13 starších minižaček. Hráčky našeho klubu využily s malým zaváháním výhodu domácího prostředí a získaly titul mistryň republiky v této věkové kategorii. Kategorie starších mini je v posledních třech letech nejúspěšnější kategorií našeho klubu, vždyť v roce 2010 získaly zlaté medaile naše hráčky ročníku 1997, v roce 2011 hráčky ročníku 1998 a letos hráčky ročníku 1999.

.

Pátek 11.května

TJ OP Prostějov – Frisco Brno 52:29 (4:0, 19:4, 31:15)

Toto utkání bylo základem úspěchu našich děvčat. Nejslabší výkon Brna na turnaji ve spojení s dobrým výkonem našich děvčat znamenal výrazné vítězství nad týmem, který nakonec získal stříbrné medaile.

Nejlepšími hráčkami byly Karolína Sczotková (13 b.) a Klára Vymlátilová (11 b.)

.

TJ OP Prostějov – BK Studánka Pardubice 40:23 (10:8, 24:13, 32:21)

Utkání z loňským mistrem republiky bylo měřítkem ambicí našeho týmu, dobrý výkon znamenal opět výrazné vítězství. Jenomže Studánka Pardubice nepotvrdila svoje postavení a skončila až na 5. místě.

Nejlepšími hráčkami byly Karolína Sczotková (7 b.), Adéla Vymazalová (6 b.), Kateřina Galíčková (6 b.) a Barbora Burešová (6 b.)

.

Sobota 12.května

TJ OP Prostějov – Sokol Hradec Králové 35:29 (4:8, 13:14, 24:25)

Tohoto soupeře naše holky porazily v základní části nejen doma, ale i na soupeřově hřišti. Co může s týmem udělat jedna hostující hráčka ze Žďáru poznaly naše hráčky na vlastní kůži. Od počátku utkání až do začátku poslední čtvrtiny jsme prohrávali, stále jsme nemohli otočit skóre. O výsledku se rozhodlo opravdu v posledních minutách a stálo náš tým soustu sil, které jak se později ukázalo scházely v následujícím utkání.

Nejlepšími hráčkami byly K. Sczotková (5 b.), K. Vymlátilová (5 b), Michaela Neherová (5 b.), K. Galíčková (4 b.), B. Burešová (4 b) a Sarah Švagerová (4 b.)

.

TJ OP Prostějov – DDM Česká Lípa 31:32 (4:1, 17:15, 26:22)

V odpoledním utkání se projevila únava, utkání s Hradcem bylo nečekaně dramatické a vyčerpávající. Přestože naše holky byly od počátku v mírném vedení, v poslední čtvrtině se dostavila střelecká nemohoucnost v plné síle. Nepadaly šestky, nedávali jsme jasné „šoupáky“ z pod koše. Těsná obrana soupeře, často za hranicí pravidel, ale bez odezvy rozhodčích, vedla k dramatickému závěru, v němž jsme odešli s nejtěsnější prohrou o 1 bod.

Nejlepšími hračkami byly K. Sczotková (8 b.), M. Neherová (6 b.), S. Švagerová (5 b.) a B. Burešová (4 b.)

Výsledek tohoto utkání znamenal, že o konečném pořadí tohoto MČR se rozhodne až v posledních utkáních v neděli. Každé ze tří utkání bylo pro pořadí důležité.

.

Neděla 13. května

TJ OP Prostějov – BaK Alkal Plzeň 49:32 (6:6, 31:14, 39:30)

Začátek utkání vůbec nenasvědčoval nic o tom, že hrajeme s nejslabším účastníkem mistrovství. Vyrovnaná první čtvrtina připomněla sobotní trápení s Českou Lípou a do myslí rodišů se vkrádala nervozita. Začátek druhé čtvrtina a nástup druhé pětky v čele s Kájou Sczotkovou rozehnal všechny špatné myšlenky. Agresivní obrana i útok znamenaly získání výrazného náskoku. Přestože ještě ve třetí čtvrtině hráčky Plzně snížily náskok na 9 bodů, poslední čtvrtka rozhodla o výrazném náskoku našeho týmu. V tomto utkání si s chutí zastřílela především z rychlých protiútoků Marcela Handlová.

Nejlepšími hráčkami byly Marcela Handlová (14 b.), K. Sczotková (10 b), A. Vymazalová (8 b.) a K. Vymlátilová (7 b.)

.

Pořadí MČR starších minižákyň 2012

1.  TJ OP Prostějov

2.  Frisco Brno

3.  DDM Česká Lípa

4.  Sokol Hradec Králové

5.  BK Studánka Pardubice

6.  BaK Alkal Plzeň

.

All stars team:

Karolína Sczotková – TJ OP Prostějov

Adéla Vymazalová – TJ OP Prostějov

Tereza Vitulová – Frisco Brno

Adéla Vaněčková – DDM Česká Lípa

Tereza Vítová – Sokol Hradec Králové

.

MVP:

Karolína Sczotková – TJ OP Prostějov

.

Nejlepší střelkyně turnaje:

Adéla Vaněčková – DDM Česká Lípa

.

Nejlepší hráčka družstva:

TJ OP Prostějov – Vymlátilová Klára

Frisco Brno – Brabencová Kristýna

DDM Česká Lípa – Brejchová Pavlína

Sokol Hradec Králové – Horáková Barbora

BK Studánka Pardubice – Šotolová Kristýna

BaK Alakal Plzeň – Kapitánová Monika


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *