Bronz mladší mini (r.97)

Festival mladších minižaček (r. 97) – opět se vracíme s medailí

22.5. – 24.5.2009 Praha

(Tento článek byl zveřejněn na stránkách BK Prostějov)

Fotografie z tohoto turnaje najdete ZDE.

Během tohoto víkendu proběhlo Národní finále mladších minižaček ročník 1997. Hráčky TJ OP Prostějov obhajující stříbrnou medaili dokázaly, že stále patří mezi špičku a přivezly bronzové medaile. Pořadatel Slovanka Praha.

Pátek 22. května

Naše děvčata nastoupila k utkání ve skupině proti týmu Havířova. Toto družstvo startovalo na divokou kartu a podle očekávání na náš tým nestačilo, první vítězství 94:16 hovoří jasně. Ani druhý soupeř nepatřil mezi silné, Slavoj Litoměřice je sice vítěz přeboru severních Čech, výsledek 92:19 je také více než výmluvný. Skupinu jsme tedy jasně vyhráli. Trenér Švécar by raději hrál zápasy vyšší kvality, jaké viděl ve skupině sousední. Zde hráli týmy Valosunu Brno, SBŠ Ostrava a aktuální nejlepší tým republiky a obhájce titulu  Sokol Hradec Králové, zápasy zde byly mnohem vyrovnanější, končily rozdílem okolo 10 bodů.

Sobota 23. května

Dalším soupeřem v boji o medaile byl tým ŠSK Sadská. Oba týmy praktikovaly stejný způsob hry, rozhodla naše převaha pod košem. Po vítězství 53:34 jsme šli do bojů o medaile. Dalším soupeřem nám byl nejlepší tým této kategorie Sokol Hradec Králové. Poslední vzájemné zápasy naznačovaly, že rozdíl mezi oběma týmy se snižuje. Tomu také odpovídal obraz hry, po většinu utkání bylo skóre vyrovnané a rozhodovalo se až v poslední čtvrtině. Zde se Hradci podařilo získat náskok díky rychlým útokům a lepší hře podkošových hráček a zvítězit  70:46. Na nás zbylo utkání o 3.místo.

Neděle 24 května

V posledním zápase NF jsme se střetli s družstvem Valosun Brno. O našem vítězství rozhodla hlavně hra v obraně, zvítězili jsme 46:29 a za 3.místo jsme byli dekorování bronzovými medailemi. Trenér Švécar věděl, že obhajoba bude těžší než zisk loňské medaile. Bylo pochopitelné, že domácí tým si soutěž nalosuje tak, jak mu bude vyhovovat, tudíž až do poslední chvíle hrál jen se slabšími týmy, naopak nejlepší družstva loňského NF se utkala spolu již ve skupinách nebo v play off. Z našich hráček byla do All stars vybrána Hana Tilšarová, dále hrály Renata Fialová, Martina Burgetová, Nikola Ošťádalová, Natálie Melichárková, Veronika Švécarová, Nikola Dufková, Klára Halmo, Veronika Kyselá, Adéla Neubauerová, Zuzana Handlová, Michaela Krátká, Sára Jane Korbelová, Hana Hanousková a Bára Salajová, trenérem byl Pavel Švécar. Na úspěchu našich děvčat se podílela početná skupina rodičovských fanoušků, poděkování patří i sponzorům, BAUSERVIS.CZ, městu Prostějov a TK+.

——————————
Pořadí Národního finále mladších minižaček 2009
1.  Hradec Králové
2.  Slovanka Praha
3.  TJ OP Prostějov
4.  Valosun Brno
5:  TJ Žďár n.S.
6.  ŠSK Sadská
7.  Studánka Pardubice
8.  TJ Havířov
9.  SŠB Ostrava
10. Slovan Litoměřice
11. Sokol Toužim
12. TJ Klatovy