U19 – výhra nad BK Frýdek-Místek

TJ OP Prostějov – BK Frýdek-Místek 79:41  (14:9, 32:23, 59:29)

Dnešní utkání bylo posledním v základní části ligy U19 skupiny B. Dnešní soupeř, BK Frýdek-Místek, patří v lize k těm kvalitnějším týmům a dokáže potrápit úplně každého. Jen si vzpomeňme na utkání ve Frýdku, kde jsme se poměrně značně trápili až do konce vyrovnaného utkání.

FOTO

Před podobným průběhem varoval trenér již při rozcvičení. Snad i proto byl začátek téměř dle představ. Vedení 8:0 a time out hostů. Následovalo ovšem období „hledání vlastní identity“ a s tím spojený vzestup hry soupeře. Do konce čtvrtiny jsme se protrápili a pokračovali v tom až do poločasu. Druhá čtvrtina 18:14 a trenér rozhodně nebyl spokojen.

Naštěstí odpočinek v poločasové přestávce rozložil síly dle našich představ, třetí čtvrtinu jsme především rychlými protiútoky vyhráli 27:6 a bylo konečně rozhodnuto. V podobném duchu probíhala i poslední čtvrtina, ale kritiku jistě zaslouží nemalé množství zkažených nájezdů a samostatných protiútoků 1 na 0. V dnešním utkání to nebolelo, ve vyrovnaném by to jistě vyvolalo ráznější odezvu u trenéra. Poslední čtvrtka 20:12, celkově 79:41.

Tímto utkáním skončila základní část skupiny B ligy U19. Dokázali jsme zvítězit ve všech utkáních kromě nepovedeného utkání ve Žďáru. Díky tomu jsme po základní části obsadili 1. místo. Tím pro nás ovšem nic nekončí, naopak ta nejdůležitější část sezóny U19 nás teprve čeká. Výsledkem dalšího snažení bude boj o účast v baráži o extraligu U19.

Přestože je sezóna již docela dlouhá a kádr díky zraněním značně zúžený, vydržte holky a ještě zaberte, aby práce v celé sezóně (22 utkání) nebyla zbytečná, aby byl splněn dlouhodobý cíl.

230 total views, 1 views today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *