Olympiáda dětí a mládeže 2019

V letošním roce opět probíhá letní Olympiáda dětí a mládeže a náš klub má v kategorii basketbalu dívek silné zastoupení:

Kateřina Kejíková, Viktorie Jurtíková, Nela Sonnevendová, Aneta Kytlicová a Aneta Zahradníčková tvoří celou jednu pětku. 

Zápasy začínají už od pondělí 24.6.2019

Programový přehled

Holky držíme pěsti !!!!!

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.

Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *