Parádní zakončení sezóny U17

O víkendu, jsme si díky komplikaci v prvním kole kvalifikace U17, kdy nám postup utekl o jeden koš, zahráli dvojzápas s ŠBK Sadská. Klubem, jenž se dlouhodobě pohybuje na špici minibasketbalu a vychoval řadu výborných hráček. 

Očekávání proto nebyla veliká a nastupovali jsme k oběma zápasům s pokorou a respektem. 

V sobotu byla výhoda širší lavičky na straně soupeře, ale naše děvčata se rvala jako lvice a nenechala nikoho na pochybách, že si ligu chtějí zahrát. Nakonec jsme sice prohráli o 6 bodů, ale jednalo v podstatě o vítězství, neboť soupeř dojel na odvetu v oslabené sestavě a cesta k postupu byla otevřená. V neděli jsme od samotného začátku nenechávali nikoho na pochybách, že do ligy chceme. Vysoké vítězství nám přineslo velkou radost a holkám jistě i zadostiučinění za dosavadní dřinu. To stejné platí i o trenérovi, který má určitě radost z dosažených výsledků. 

Nedá mi ještě, nezamyslet se nad nešťastnou situací v kvalifikacích, kdy na úkor menších týmů jako jsme my nebo Sadská postoupí „B“ týmy velkých klubů. Nechci soudit, zda je to tak správné či ne, určitě mají své důvody, ale je to spíš na zamyšlení pro ČBF při organizaci lig, jestli nerozšířit počet týmů v lize. Každopádně rozdíl mezi ligou a oblastním přeborem je poměrně velký a těžko pak dojde k posunu vývoje u hráček, které nemají proti sobě rovnocenné nebo silnější soupeře. 

ŠBK Sadská – TJ OP Prostějov :  71 : 65

TJ OP Prostějov – ŠBK Sadská:   85 : 37

Jedna odpověď na “Parádní zakončení sezóny U17”

  1. Za sebe chci moc poděkovat holkám za krásný zážitek, hlavně za obrovskou bojovnost a basketbalovou kvalitu, kterou ukázaly v Sadské proti velice silnému soupeři. Myslím si, že naše holky předčily ty ze Sadské i výbornou fyzičkou, neboť soupeř neustále střídal 11 hráček, kdežto my po zdravotních problémech Martiny a Nely mnohem méně, přesto jsem druhý poločas vyhráli.
    Také děkuji trenérovi za výborné vedení zápasem, kdy se podařilo reagovat na napadání soupeřem na naší polovině, naopak naší výbornou zónovou obranou ve třetí čtvrtině jsme vlastně rozhodli o postupu.
    A doma si to holky i my diváci užili, holkám se dařila střelba i krásné kombinace a oslabenou Sadskou doslova rozdrtily.
    Ještě jednou díky a úspěch si užijte (užijme)!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *