U17 v kvalifikaci jen na půl cesty

O tomto víkendu jsme doma sehráli kvalifikační utkání o ligu U17. Do ligy postupuje přímo jen vítěz skupiny, 4 týmy z druhých míst sehrají dodatečné druhé kolo o poslední dvě volná místa. 

V sobotu ráno jsme začali první utkání proti nám neznámému výběru Slovanky Praha. Hosté praktikovali agresivní přístup na míč, což nám ztěžovalo rozehrávku a měli jsme málo času na zakončení. Z toho vyplývala spousta nepřesností a špatných střel pod tlakem. Přesto jsme dokázali hrát vyrovnaně až do poločasu a teprve ve třetí čtvrtině se zdálo, že nám soupeř uteče. Rozdíl deseti bodů jsme v poslední čtvrtině málem stáhli, ale nakonec jsme prohráli o koš 41:43. 

Ke druhému zápasu jsme nastoupili odpoledne proti Jiskře Kyjov. Soupeř měl v nohách již zápas s Basketem Ostrava a tak jsme mohli doufat, že snad bude unavený. Opak byl pravdou. Kyjovačky bojovali jako lvice a až v samotném závěru se nám povedlo odskočit na konečný rozdíl 49:55.

V neděli ráno jsme ještě doufali ve vítězství Kyjova nad Slovankou rozdílem max. 6 bodů, ale Slovanka si postup nenechala vzít a nám nezbývalo, než se porvat aspoň o druhé místo. 

K tomu bylo potřeba porazit nepříjemného soupeře Basket Ostravu. Naštěstí se nám dařila kombinace i střelba od samotného začátku a postupně jsme navyšovali vedení až na konečných 74:52.

Druhé místo ve skupině nám přiřadilo silného soupeře ze Sadské, ale holky se určitě nevzdají a kýžený postup vybojují. Držíme pěsti.

Odkaz na tabulku kvalifikace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *