Festival U13 dívek v Brandýse nad Labem

Tento víkend jsme se zúčastnili festivalu dívek v kategorii U13. 

Na turnaj jsme jeli s tím, že jsme vlastně vůbec netušili, jak můžeme skončit. Určitě jsme nemysleli na první místo. V případnou medaily jsme tajně doufali a modlili jsme se, abychom neskončili poslední.

Pátek jsme zahájili velmi opatrnou hrou proti Benešovu, který nehrál špatně, ale poté, co se holky otřepaly z nervozity, jsme zvítězili poměrně jasným výsledkem 49:21.

V druhém utkání nás čekal soupeř, který se na velké akce umí vždy dobře připravit. Po nástupu soupeře na hřiště jsem očekával výsledek z prvního utkání v opačném gardu, ale holky bojovaly až do konce nakonec z toho byla jen těsná prohra 39:45. Mimochodem MVP turnaje z Trutnova jsme ubránili tak, že ani nevím, zda byla na hřišti. 

Konečné druhé místo ve skupině nás tak posunulo do čtvrtfinále proti vítězi skupiny D, BK Klatovy. Šikovných rozehrávaček i vysokých hráček jsme si všimli hned první den, ale boj o postup jsme nevzdávali. Vždyť Trutnov porazil Basket Ostravu a Benešov Čelákovice, takže nebylo čeho se bát. Drželi jsme se asi tři čtvrtiny, ale nakonec nám soupeř bodově utekl a utrpěli jsme druhou, nejtěžší prohru 44:63.

Večer nás tedy čekal zápas o umístění ve skupině o 5.-8. místo. Zde nás čekala velká bitva o každý bod. Stále jsme měli mírně navrch a nakonec jsme uhájili vítězství 53:51. 

To nejlepší na konec, jak říká klasik. V neděli v poledne souboj s Basketem Ostrava, který v této kategorii působí výsledkově velmi dobře. Vždyť, stejně jako my, prohrál těsně pouze s finalisty celého turnaje.

Musím se přiznat, že jsem našim holkám moc nevěřil. Soupeř zavíral prostor pod košem, takže se zdálo, že nebudeme mít moc místa na najíždění. Vyrovnaná první čtvrtina byla dobrým vkladem, ale ta smršť, co nás čekala ve druhé, překvapila asi všechny. Holky zahrály skvěle, měly i hodně štěstí při střelbě a to asi rozhodlo. Vybudovali jsme si rozhodující náskok, který jsme ještě navýšili ve třetí čtvrtině a ustáli tlak soupeře ve čtvrtině poslední. Vítězství 55:38.

Jedinou kaňkou bylo bohužel zranění Lucky v závěru zápasu. Luci, přejeme brzké  uzdravení.

Velký úspěch zaznamenala na vyhlášení výsledků i Sára Karásková, která se dostala do All Stars. 

Konec dobrý, všechno dobré. Holky si turnaj užily, a to je myslím to nejdůležitější. 

Odkaz na výsledky turnaje

Fotky z turnaje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *