U12 v Havířově

V sobotu se na srazu do Havířova sešlo jen 7 děvčat a tak jsme odjížděli s tím, že to bude hodně těžké.

Soupeřů bylo nejen víc, ale taky o pár centimetrů vyšších, a to bylo také horší.

Ale od prvních minut holky bojovaly a statečně se soupeřem držely krok a tak prohra v prvním zápase nebyla nakonec tak velká, jak to při rozcvičení vypadalo.

No a ve druhém chybělo jen málo k senzaci, protože jsme do poloviny vedli, soupeř jen dotahoval a ještě v poslední minutě jsme byli koš od vítězství (a šance jsme měli !).  Bylo to drama do posledních vteřin, tím spíš, že časomíra občas šla, někdy zase ne a tak jsme možná i vyhráli, kdoví ? Ale i tak velká pochvala všem 7 holkám za bojovnost a výkon v obou zápasech.

Škoda, že nás nebylo víc…

BK Havířov – TJ OP Prostějov 54:30 (22:13)

BK Havířov – TJ OP Prostějov 40:39 (17:18)

 

T+P A 😀

5 odpovědí na “U12 v Havířově”

 1. V 7 hráčkách ? Existují pravidla minibsketbalu, že každá může nastoupit maximálně ve 2 čtvrtinách utkání , v oblasti Severní Morava, se takovými prkotinami nezabývají a pak přijde start v republikovém turnaji a nastává zděšení !

 2. Přesně? Zbláznili jste se? A ještě se tím chlubíte? Ty rozhodčí, co to dovolili bych tahat za uši z Havířova až do Prostějova!!!
  A v U11 se pochlubíte, že jste je hráli v pěti nebo co? A odvařili pět hráček… Blázni…

 3. Dobrý den pánové,
  první příspěvek jsem nechal ještě bez povšimnutí, ale jak je vidět, tak ta situace zajímá více lidí a rád s vámi budu diskutovat.
  1. Chtěl bych se ohradit nad tím, že se tím chlubíme. Myslím, že autor chtěl jen vyjádřit úctu k torzu týmu, který se v druhém zápase vzepjal k bojovnému výkonu a neodevzdal se, jak to bohužel někdy bývá.
  2. Plně s vámi souhlasím, že minižákovské kategorie by se měly hrát minimálně v deseti lidech. Oblast Severní Moravy ovšem tento „standard“ nerespektuje již delší domu a je možno odehrát utkání v menším počtu. Vzhledem k tomu, že se se svou již třetí dcerou pohybuji v dívčím basketbale více než deset, tak jsem pobral řadu zkušeností. Nepochybuji, že se rovněž v této branži pohybujete jako ryby ve vodě, protože neočekávám, že někdo z fotbalu zamíří na web dívčího basketbalového klubu. Potom asi víte, kolik týmů, které hrají basketbal bývalo v minulosti a kolik jich je nyní a jak složité je tuto dobrovolnou činnost provozovat. Je řada klubů, které se snaží udržet všechny kategorie, ale krom několika málo „velkých“ klubů našeho českého rybníka, kteří si již od žákovských kategorii stahují děvčata z širokého okolí a tím doplňují stavy děvčat(bohužel tím dle mého názoru škodí basketu jako takovému, ale to je na jinou diskuzi), je pár klubů, které je chtějí odehrát s vlastními odchovanci. Poslední dobou je to, ale čím dál větší problém. Důvody nebudu zmiňovat, protože jich je celá řada. Takže to hrají tak, že se staršími hraje spousta mladších, někdy až moc mladých. Pak je řada týmů, kdy některý tatínek, fanoušek basketbalu, vytvoří skupinu děvčat ve věku své dcery a po něm je zase mezera. Díky tomu dnes v Olomouckém kraji nejsme schopni hrát vlastní oblastní soutěž, protože krom OSK Olomouc a TJ OP Prostějov zde není jiný klub, který by udržel delší návaznost. Proto kvalifikace od U11 do U13 je jen mezi těmito dvěma týmy.
  3. Jarní prázdniny, nemoci, zranění. Jestliže máte v každé mini kategorii na začátku sezony kolem 12-14 děvčat, z toho 3 onemocní, dvě si prodlouží prázdniny a některé to v průběhu sezony přestane bavit, tak se vám lehce stane, že to není s kým hrát. Není to ideální, ale odstupovat kvůli tomu ze soutěže mi přijde vůči tomu zbytku týmu, který to zatím baví nefér. To už se na to můžeme vykašlat úplně, a ať si s nimi rodiče poradí jak budou chtít.

  Budu rád, když dobrou radou pomůžete k tomu, že se situaci podaří v budoucnu vylepšit. S pozdravem, Bohdan Hnízdil zástupce rodičů TJ OP Prostějov

 4. Bez znalosti věci se lehce kritizuje.
  Také jsem dříve nadával, že některé týmy hrají s menším, než povoleným počtem hráček.
  Ale kategorií a zápasů je mnoho, nemocnost u dětí velká, termínů málo, prostě někdy se to tak sejde.
  Důležité je, aby se to nestalo pravidlem, aby holky hra bavila, aby se na zápasy těšily, nezranily se.
  Jsou i horší případy, které jsem viděl. Soupeřových holek přijelo 14, přesto většinu zápasu (a ve všech čtvrtinách) odehrály 2 holky, protože byly nejlepší. Mohly se uštvat, přesto je téměř nestřídali. Za to bych trenérům nadával…

 5. Děkuji za podporu, řečeno z duše a logicky, zeširoka vysvětleno se všemi argumenty našich (a možná mnoha dalších) dětských sportovních kolektivů naší země.
  Dík, Petr A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *